Jak znaleźć Obcokrajowców do pracy?

Polscy pracodawcy chętnie zatrudniają osób ze Wschodu (Ukrainy, Białorusi, Rosji, Mołdowy, Gruzji, Armenii) – to skuteczny sposób na szybkie uzupełnienie braków kadrowych. A więc jak znaleźć pracowników ze Wschodu? Wystarczy zamieścić ogłoszenie na jednym z popularnych portali, aby otrzymać wielem odpowiedzi nie tylko od Polaków, ale również od osób pochodzących właśnie z innych krajów. Nie jest to jednak ani najszybszy, ani najbardziej opłacalny sposób na zatrudnienie pracowników. Znacznie korzystniejszą opcją jest wynajem pracowników. Na czym to polega?

Jak skutecznie szukać pracowników ze Wschodu? Agencja orientuje się najlepiej!

W kwestii rekrutowania nowych osób do pracy, warto zaufać profesjonalistom. Nie ma sensu inwestować własnych środków w proces, który efektywniej wykona zewnętrzna firma. Lepiej poświęcić ten czas i środki na realizowanie najważniejszych celów biznesowych, a rekrutację pozostawić osobom, które najlepiej wiedzą, gdzie szukać pracowników do pracy i w jaki sposób werbować odpowiednio wykwalifikowane osoby. Outsourcing zatrudnienia ma wiele istotnych zalet. Zarówno sam proces rekrutacji, jak i dopełnienie formalności związanych z zatrudnieniem cudzoziemców to duże obciążenie dla działu kadr i płac. Agencja oferująca usługę outsorsingu pracowników przejmuje całość obowiązków związanych z przyjazdem i pracą osób z innych krajów – docelowy pracodawca musi jedynie uregulować zobowiązania wobec outsoursingodawcy.

Najbardziej komfortowa forma zatrudnienia

Agencja oferująca wynajem pracowników, wie nie tylko gdzie znaleźć pracowników do pracy, ale również w jaki sposób zapewnić płynność zatrudnienia – w przypadku nagłej absencji lub rotacji pracowników. Korzystając z outsourcingu nie trzeba zastanawiać się, jak znaleźć pracownika, gdy osoba zatrudniona na stałe lub ktoś z pracowników tymczasowych nie stawi się na miejscu. Agencja jest w stanie dostarczyć nowych kandydatów nawet z dnia na dzień.Wbrew pozorą, umowa z firmą proponującą outsorsing pracowników może również pomóc w znalezieniu doskonale wykwalifikowanych stałych pracowników. Istnieje bowiem możliwość „przejęcia” zatrudnionej osoby od agencji – wynajmowanie pracowników można więc traktować jako okres próbny i sposób na znalezienie obcokrajowców do pracy na stanowiskach, na których niezbędny jest wysoki poziom profesjonalizmu i doświadczenia. Z drugiej strony, „zwolnienie” osób w przypadku obniżenia zapotrzebowania jest również bardzo proste. Umowy w ramach outsoursingu pracowników przewidują krótkie okresy wypowiedzenia i możliwość elastycznego dostosowania ilości zatrudnianych osóbdo aktualnych działań firmy.
TOP