Jak znaleźć Ukraińca do pracy?

Polscy pracodawcy chętnie zatrudniają osoby z Ukrainy – to skuteczny sposób na szybkie uzupełnienie braków kadrowych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że osoby pochodzące zza naszej wschodniej granicy chętnie podejmują pracę za niższą stawkę niż polski pracownik, mimo podobnych kwalifikacji. A więc jak znaleźć Ukraińca do pracy? Wystarczy zamieścić ogłoszenie na jednym z popularnych portali, aby otrzymać wiele odpowiedzi nie tylko od Polaków, ale również od osób pochodzących właśnie z Ukrainy. Nie jest to jednak ani najszybszy, ani najbardziej opłacalny sposób na zatrudnienie Ukraińców. Znacznie korzystniejszą opcją jest wynajem pracowników. Na czym to polega?

Jak skutecznie szukać pracowników z Ukrainy? Agencja wie najlepiej!

W kwestii rekrutowania nowych osób do pracy, warto zaufać profesjonalistom. Nie ma sensu inwestować własnych środków w proces, który efektywniej wykona zewnętrzna firma. Lepiej poświęcić ten czas i środki na realizowanie najważniejszych celów biznesowych, a rekrutację pozostawić osobom, które najlepiej wiedzą, gdzie szukać Ukraińców do pracy i w jaki sposób werbować odpowiednio wykwalifikowane osoby.

Outsourcing zatrudnienia ma wiele istotnych zalet. Zarówno sam proces rekrutacji, jak i dopełnienie formalności związanych z zatrudnieniem Ukraińców to duże obciążenie dla działu kadr i płac. Agencja oferująca usługę leasingu pracowników przejmuje całość obowiązków związanych z przyjazdem i pracą osób z Ukrainy – docelowy pracodawca musi jedynie uregulować zobowiązania wobec leasingodawcy.

Najbardziej komfortowa forma zatrudnienia

Agencja oferująca wynajem pracowników, wie nie tylko gdzie znaleźć Ukraińców do pracy, ale również w jaki sposób zapewnić płynność zatrudnienia – w przypadku nagłej absencji lub rotacji pracowników. Korzystając z outsourcingu nie trzeba zastanawiać się, jak znaleźć pracownika z Ukrainy, gdy osoba zatrudniona na stałe lub ktoś z pracowników tymczasowych nie stawi się na miejscu. Agencja jest w stanie dostarczyć nowych kandydatów nawet z dnia na dzień.

Wbrew pozorom, umowa z firmą proponującą leasing pracowników może również pomóc w znalezieniu doskonale wykwalifikowanych stałych pracowników. Istnieje bowiem możliwość „przejęcia” zatrudnionej osoby od agencji – wynajmowanie pracowników można więc traktować jako okres próbny i sposób na znalezienie Ukraińców do pracy na stanowiskach, na których niezbędny jest wysoki poziomu profesjonalizmu i doświadczenia. Z drugiej strony, „zwolnienie” osób w przypadku obniżenia zapotrzebowania jest również bardzo proste. Umowy w ramach leasingu pracowników przewidują krótkie okresy wypowiedzenia i możliwość elastycznego dostosowania ilości zatrudnianych osób do aktualnych działań firmy.

TOP
Zamów Kontakt